Google Maps

Google Maps 4.1.1

Masz cały świat w kieszeni

Zalety

  • Niesamowita ilość dostępnych informacji
  • Wysoka dokładność lokalizacji
  • Polski interfejs

Wady

  • Intensywnie korzysta z połączenia z internetem
  • Bardzo obciąża baterie
  • Niektóre funkcje mogą stanowić zagrożenie dla prywatności

Bardzo dobry
8

Mapy Google na telefon nie są dłużej dostępne do pobrania. Możesz jednak dalej korzystać z Map Google na swoim urządzeniu korzystając z wersji internetowej aplikacji.

Google Maps Mobile to komórkowa wersja najpopularniejszego internetowego atlasu świata. Dzięki tej małej aplikacji cały świat masz w kieszeni.

Google Maps to jednak nie tylko mapy i zdjęcia satelitarne, czy pomocnik w nawigacji. Aplikacja pobiera do Twojego telefonu całą masę informacji. Można sprawdzić gdzie znajdują się Twoi znajomi udostępniający "Współrzędne" w usłudze Google Latitude. Można znaleźć poszukiwaną firmę lub restaurację, odszukać jej dane kontaktowe, trasę dojazdu, a nawet zobaczyć zdjęcie budynku (o ile adres jest w zasięgu Google StreetView).

Dzięki Google Maps, zwykły telefon zmienia się we wszechwiedzący gadżet rodem z filmów science fiction. Jeśli Twój telefon ma odbiornik GPS, lokalizacja jest określana z dokładnością do 15 metrów. Jeśli nie, dokładność spada do kilometra, jednak w europejskich miastach błąd nie powinien przekraczać 150 metrów - Google Maps korzysta bowiem z danych najbliższego z gęsto rozmieszczonych nadajników GSM.

Google Maps ma niestety dwie wady. Działając w tle oraz pobierając mapy i dane z internetu może narazić użytkownika na spore wydatki. Druga wada, to potencjalne zagrożenia płynące z ujawniania swojej lokalizacji w Google Latitude. Zanim zdecydujesz się na korzystanie z tej usługi przemyśl, czy i komu chcesz pokazywać gdzie jest Twój telefon.

Google Maps oferuje niesamowite możliwości. Dzięki tej aplikacji praktycznie nie można się zgubić, nawet w zupełnie obcym mieście.

Google Maps

Download

Google Maps 4.1.1

Opinie użytkowników o Google Maps